Fabrykę Toyoty we Francji
opuścił 4-milionowy Yaris

4. generacja modelu najbezpieczniejszym samochodem
w segmencie

2020-12-11

Yaris od lat jest produkowany w Toyota Motor Manufacturing France (TMMF). Obecnie w zakładzie tym powstaje już 4. generacja tego modelu, której dominującym napędem jest układ hybrydowy. Ostatnio taśmę montażową opuścił 4-milionowy Yaris.

4-milionowa Toyota Yaris to 116-konna hybryda w najwyższej wersji wyposażenia z nadwoziem w kolorze Tokyo Fusion i dachem w kolorze Eclipse Black. Model ten w salonach zadebiutował w roku 2020. Charakteryzuje się on się bardzo wydajnym napędem hybrydowym 4. generacji oraz najnowszą wersją pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

4 generacje modelu

Pierwsza generacja Yarisa debiutowała na rynku w 1999 roku, a już rok później zdobyła tytuł Samochodu Roku 2000. Model ten przyniósł Toyocie mnóstwo sukcesów, zwłaszcza na wymagającym europejskim rynku, z myślą o którym auto powstało.

W 2019 roku – po latach stabilnego wzrostu – w Europie sprzedano 224 000 egz. Toyoty Yaris 3. generacji. Stanowiło to 22% całkowitej sprzedaży Toyoty w regionie i około 8% udziału w segmencie.

Napęd hybrydowy 4. generacji

4-milionowa Toyota Yaris, która właśnie została wyprodukowana we Francji, jest wyposażona w układ hybrydowy 4. generacji o mocy 116 KM. Charakteryzuje się on najniższym w segmencie średnim zużyciem paliwa i emisją CO2 – odpowiednio 3,8–4,3 l/100 km i 87–98 g/km CO2.

Podwyższona wydajność napędu i większy poziom wykorzystania baterii trakcyjnej pozwoliły obniżyć zużycie paliwa przy jednoczesnym wzroście mocy ze 100 do 116 KM. Dzięki temu hybrydowy Yaris jest bardziej dynamiczny od poprzednika i daje większą radość z jazdy.

Najbezpieczniejsze auto w segmencie

Nowa Toyota Yaris jest najbezpieczniejszym samochodem w swoim segmencie. Za poziom bezpieczeństwa biernego model ten otrzymał nagrodę SAFETYBEST 2020. Jurorzy docenili centralną poduszkę powietrzną między przednimi fotelami, podkreślając, że jest to pierwsze takie rozwiązanie w segmencie B w Europie.

Nowa generacja Yarisa jest standardowo wyposażona w najnowszą i najbardziej zaawansowaną wersję pakietu Toyota Safety Sense. Zawiera ona kilka zupełnie nowych systemów, które – co nietypowe dla rynku – zadebiutowały w miejskim samochodzie, a nie w modelu flagowym.

Rodzina Yarisa wkrótce się powiększy

Warto podkreślić, że miejski hatchback Toyota Yaris to dopiero pierwszy z gamy trzech spokrewnionych modeli. Już trwa przedsprzedaż produkowanego w Japonii sportowego GR Yarisa. W przyszłym roku w fabryce TMMF ruszy również produkcja miejskiego crossovera Yaris Cross. Model ten także będzie dostępny z napędem hybrydowym, zaś jednym z jego wyróżników w segmencie będzie elektryczny napęd na cztery koła AWD-i.

Dowiedz się więcej

Toyota z nową identyfikacją wizualną Toyota z nową identyfikacją wizualną Sprawdź, co zostało zmienione Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Nowy hybrydowy SUV stworzony do jazdy w mieście Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Toyota GR Yaris zadebiutuje 10 stycznia Nowy sportowy samochód w specyfikacji drogowej Panek S.A. powiększa hybrydową flotę Panek S.A. powiększa hybrydową flotę 300 nowych Yarisów w ofercie BGŻ BNP Paribas wybiera hybrydy BGŻ BNP Paribas wybiera hybrydy 30 Yarisów dołącza do floty banku Toyota Yaris debiutuje w WRC Toyota Yaris debiutuje w WRC Sprawdź skład zespołu TOYOTA GAZOO Racing Toyota wyprodukowała już 3 mln Yarisów Toyota wyprodukowała już 3 mln Yarisów Sprawdź szczegóły Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016 Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016 Sprawdź najczęściej wybieraną markę Kolejny sukces Toyoty w Polsce Kolejny sukces Toyoty w Polsce Roczny rekord sprzedaży – 36 943 auta  Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Toyota najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną Raport TÜV 2016 Toyota odnotowała wzrost sprzedaży modeli hybrydowych Toyota odnotowała wzrost sprzedaży modeli hybrydowych Sprawdź szczegóły Toyota Yaris i Toyota AYGO we Frankfurcie Toyota Yaris i Toyota AYGO we Frankfurcie Nowe wersje stylistyczne